Szem piercing
Gyakran találkozunk a mondással, hogy "a szem a lélek tükre".
És valóban, a szem valóban tükrözi az ember lelkét, bennük láthatók az ember őszinte érzelmei: öröm, fájdalom, megdöbbenés, őszinteség és hamisság. Ráadásul ez a terület a legvonzóbb terület az arcon, a lányok a lehető legjobban próbálják kiemelni különböző szemhéj festékekkel, szemtetoválással és szempillahosszabbítással. De az idő folyamatosan halad előre, új divatirányzatok, új módszerek vannak a szépségápolásra és a szépítésre. Az egyik ilyen újdonság a szem piercing.
A szem piercing egy nagyon szokatlan típusú modifikáció, amelyet sebészek és szemészek fokozott felügyelete mellett végeznek. A szemgolyó külső hártyájában egy "zseb" van kialakítva, amelybe az ékszert helyezik. Lapos piercinget alkalmaznak, kizárólag egy bizonyos méretben, ami platinából készül. Ez a szokatlan piercing módszer nem mindenki számára alkalmas; általában olyan extrém személyiségek választják, akik szeretnek új és szokatlan dolgokat kipróbálni.
Az eljárás
A piercinget szemész orvos végzi egészségügyi körülmények között:
- Egy speciális lézeres berendezés segítségével válasszák szét a nyálkahártya szövetet;
- A termék méretének megfelelően alakítják ki a kis "zsebet";
- A piercinget kis csipesz segítségével illesztik be a zsebbe, és csipesz segítségével rögzítik;
- A csipeszeket megsemmisítik.
Ha szükséges, az ékszert a szakember beállítja és a kívánt pozícióba helyezi. Az ékszer körülbelül három-négy milliméter hosszú, és lapos alakú, hogy ne sértse a nyálkahártyákat.
A szemgolyó piercing mellett lehetőség van az alsó vagy a felső szemhéj átlyukasztására is:
- A szerszámokat sterilizátorban tartják;
- A szemhéjat fertőtlenítik;
- A lyukasztás helyét megjelölik;
- A lyukasztó segítségével készül a lyuk;
- A nyílásban végzik a bőr leválasztását az ékszer formájának és méretének megfelelően;
- A csatornába egy mikrodermális lemezt helyeznek be;
- Csavarással rögzítik.
Lehetséges
következmények
A szem piercing gondos kezelést és a szakember által előírt összes ajánlás betartását igényli.
A gyógyulási idő hosszabb, mint egy hagyományos testpiercing esetében, mivel a szemhéjban nincsenek vér kapillárisok. Ilyen hosszú rehabilitációs időszak következtében nagy a valószínűsége a látószervi elváltozásnak, ami jelentősen befolyásolhatja a látást. Az ilyen következmények kezelését a piercing eljárástól számított három-négy hónap elteltével kell elvégezni.
A nyálkahártya rugalmas és instabil, emiatt fennáll a veszélye annak, hogy a szemékszer vándorolhat a szemgolyóban. A migráció során az ékszer elérheti a pupillát, ami nemcsak a látást zavarja, hanem nagy a vérzés és pupilla hegesedésének veszélye is. Az ékszer elvándorlásának elkerülése érdekében nagyon óvatosan kell arcot mosni, nem szabad nyomkodni, dörzsölni vagy fölöslegesen megérinteni, különösen mosatlan kézzel.
Gyulladás megjelenése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni. A szakember olyan kezelést ír elő, amely megszünteti a fertőzést. Amennyiben a kezelés sikertelen, akkor valószínűleg az ékszer kilökődése történik. A kilökődést okozhatja az adott termék anyagára való allergia, ebben az esetben az ékszert el kell távolítani.
A piercingre vonatkozó korlátozások
A szempiercing a következő egészségügyi feltételek mellett tilos:
- Vírusos, fertőző betegségek, akut légúti fertőzések;
- Inzulin függőség;
- Koponya-agyi trauma;
- A szaruhártyán végzett sebészeti beavatkozások;
- Hemofília;
- HIV-betegségek, SPI;
- Hepatitis;
- Terhesség időszak;
- Szoptatási időszak;
- Látászavar;
- Kiskorú.
A szakértők eltérő véleményt alkotnak az ilyen piercingek biztonságosságáról.
Egyesek biztosítják, hogy az eljárás teljesen biztonságos, míg más szakemberek nem biztosak a teljes biztonságosságában. A szem nagyon érzékeny szerv, és bármilyen behatolás számos szövődményt okozhat. Azt is érdemes megemlíteni, hogy a következmények nem azonnal, hanem akár évek múlva is jelentkezhetnek. Ezért fontos, hogy bármilyen kellemetlenség esetén forduljon azonnal orvoshoz, mert az egészsége függ tőle.