Szám tetoválás: az egyéniséget tükrözi a számok nyelvén
A számok mindennapi életünk szerves részét képezik.
Mindenhol körülvesznek minket: naptárban, telefonszámon, órákon és okos telefonok képernyőjén, árcédulákon stb. A számok attól a pillanattól kezdve léteznek, hogy az ember elkezdett számolni.
A tetoválás a való világ tükre, és egy sajátos módja annak, hogy a testre rögzítsük. A számok sem voltak kivételek. Minden szám saját történetet és jelentést hordoz a tetoválás vékony kontúrjai mögött.
Típusok, ötletek és jelentések
A szám tetoválás leggyakoribb lehetőségei a következők:
- Matematikai képletek. Az ilyen tetoválások szimbolizálhatják az intelligencia értékét tulajdonosaik számára, vagy az egzakt tudományok iránti odaadásukat.
- Szimbolikus számok. Például a 7-es szám gyakran a boldogsághoz vagy a szerencséhez, a 8-as a sikerhez, a 13-as pedig éppen ellenkezőleg, a bajhoz kapcsolódik és így tovább.
- Bináris kód (1-esek és 0-k halmaza), amely elrejthet egy adott számot, szót vagy egész kifejezést.
- Római számok. Megjeleníthet egy évet, nevet vagy szimbolikus számot. Egyes mesterek akár egész frázisokat is képesek legyőzni.
- Az óra számlapja vagy csak a mutatói. Ez a kép hangsúlyozza az idő fontosságát, és emlékeztet bennünket az élet minden pillanatának értékére.
A régiótól és a kulturális környezettől függően a testen lévő számok jelentése nagyon eltérő lehet.
Például Nyugaton a 4-es szám szerencsésnek számít. Míg Tajvanon, Dél-Koreában, Japánban és Kínában – az ellenkezője. És ezekben az országokban meglehetősen ellenségesnek tartják. Sőt, a japán és a koreai nyelvben a "halál" szó fonetikailag közel áll a 4-es szám szóhoz. Ezért a szimbolikus számok tetoválásként való megválasztását óvatosan kell megközelíteni, meg kell ismerkedni az összes lehetséges kulturális értelmezéssel.
Nevezetes dátumok
A dátummal ellátott tetoválások meglehetősen gyakoriak.
Végül is ez egy nagyszerű módja annak, hogy megtiszteljen egy szakaszt az életében. Sőt, ezek egyszerre lehetnek örömteli és fájdalmas események, fontos élmények pillanatai.
Pozitív események dátumával ábrázolt tetoválás példák:
- A gyermek születésnapja. A szülői lét örömének szimbóluma.
- Esküvői dátum - a szerelem merész megnyilvánulása és a komoly szándékok gesztusa.
- A komplex kezelés befejezésének napja vagy a betegség feletti győzelem.
- Tetoválás az érettségi dátummal. Mutatja a munka erőfeszítéseket és az oktatásban elért eredményeket.
- Az első találkozás időpontja, randevú egy szeretett személlyel vagy egy kapcsolat kezdete. A határtalan szerelem és romantika szimbóluma.
Példák tetoválásokra az élet nehéz pillanatainak dátumával:
- Egy közeli vagy szeretett személy elvesztésének napja. A tetoválás egy súlyos veszteség emlékeként fog szolgálni. Ez is a tisztelet jele.
- A válás dátuma. Egy meglehetősen specifikus és kifejező tetoválás. Ez azonban egy szakasz végének és egy új kezdetének szimbólumaként szolgálhat.
- Fontos történelmi esemény dátuma.
Koordináták
A koordinátákat (hosszúság és szélesség) magára alkalmazni - eredeti lehetőség a számok tetoválásban való használatára.
Ez egy nagyszerű módja annak, hogy megőrizzen bizonyos pontokat a térképen, amelyek szimbolikus, szentimentális vagy egyéb értékkel bírnak.
Kínai számjegyek
A kínai, koreai, vietnami és japán nyelv három írott számrendszert használ.
Az első az arab, amelyet az egész világon bevezetnek. A másik kettő az őslakosok rendszere. Számokat jelölnek 9 kínai karakter formájában, amelyek a beszélt nyelvben számokat jelölnek. Az ilyen hieroglifák egyedi kialakítással és érdekes elemekkel rendelkeznek.
Maja számok
Az aztékok és maja törzsek a törzsi testművészet követői voltak.
A maja kultúrában a tetoválásokat védelemként használták. Különbözőek voltak a törzstől és az általuk imádott istenektől függően.
Az ősi maja népnek saját számlálórendszere volt. Ez egy decimális matematikai rendszer, amely eltér a szokásos decimális rendszertől. A maja számok a 20 és 5 számok kombinációján alapulnak.
A maja számok három elemen alapulnak: nulla (teknős szimbólum), egy (•) és öt (-). Ezen elemek kombinációja a számok jelölésére szolgál.
Példák a számok maja rendszer szerinti ábrázolására:
- Az 1-es szám egy ponttal jelölhető: •.
- A 4-es számot négy pont jelöli: ••••.
- A 7-es számot egy pálca és két pont jelöli: |•• (5 + 2 = 7).
- A 11-es szám két pálcikából és egy pontból áll: ||• (5 + 5+1 = 11).
- És így tovább.
Ezzel a számrendszerrel lehetőség van eredetileg jelentős számok, dátumok vagy akár a fent említett koordináták kódolására.
Ezenkívül a Maya számokkal ellátott tetoválások eredetinek és titokzatosnak tűnnek. Ugyanakkor utalnak az ókori civilizációk történetére és bölcsességére.
A számokat használó tetoválás jól feltárja a kreatív kifejezés lehetőségeit és az egyéniség megnyilvánulását. Különféle gondolatokat testesítenek meg, és gyakran mély személyes jelentést hordoznak. A testen lévő számok képe sokféle jelentést tartalmazhat, amelyeknek csak a képzelet szab határt.